MagSafe versus Qi inductive charging - what are the differences?

2022-11-18
MagSafe versus Qi inductive charging - what are the differences?

Kiedy Apple wprowadził technologię MagSafe do iPhone’a 12, wywołało to sporo zamieszania wokół różnić między MagSafe, a klasycznymi ładowarkami bezprzewodowymi, które były już obecne na rynku. W poniższym artykule wyjaśnimy, czym różnią się te dwie technologie oraz dlaczego warto wybrać smartfona z funkcjami MagSafe i jednocześnie dobrać do niego odpowiednie etui magnetyczne oraz ładowarkę bezprzewodową MagSafe.

Oto, co musisz wiedzieć o technologii MagSafe i ładowaniu bezprzewodowym Qi:


Co to jest MagSafe?

MagSafe to nic innego, jak system mocowania magnesów, który jest opatentowanym rozwiązaniem od Apple. Pierwotnie wprowadzony został w MacBook’ach w 2006 roku. Mocowanie to spełniało istotną funkcję w momencie, gdy ktoś nadepnął lub potknął się o zasilacz. W takim przypadku ładowarka automatycznie odpinała się od MacBooka, gwarantując tym samym bezpieczeństwo laptopa. Rozwiązanie to wyróżniało się wśród innych dostępnych produktów na rynku swoją prostotą i funkcjonalnością.

Technologia ta nie pojawiała się w iPhone’ach aż do momentu premiery iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro w roku 2020. Wcześniejsze modele iPhone’a obsługiwały standard Qi, który nadal powszechnie stosowany jest wśród innych producentów. Z technicznego punktu widzenia smartfony od Apple cały czas korzystają z bezprzewodowych cewek ładujących opartych na Qi, niemniej w przypadku technologii MagSafe, ładowarki otoczone są specjalnym pierścieniem z magnesów, które zapewniają bezpieczne podłączenie telefonu do ładowarki bezprzewodowej w celu szybszego i lepszego ładowania.

MagSafe kontra ładowanie bezprzewodowe

W skrócie MagSafe to szczególny rodzaj ładowania bezprzewodowego, który dostępny jest w najnowszych modelach iPhone’a. Co ciekawe, technologia ta nie jest dostępna we wszystkich prezentowanych smartfonach od Apple, chociażby została pominięta w modelu iPhone SE 2020.


Wybierając kolorowe etui Crong z obsługą MagSafe wykorzystasz w pełni technologię magnetyczną od Apple.

Na rynku istnieje wiele różnych smartfonów od innych producentów, które wspierają bezprzewodową technologię ładowania. Istotną sprawą jest również fakt, że najnowsze modele iPhone’a nadal mogą korzystać z akcesoriów do ładowania bezprzewodowego, z tym że w tym przypadku ładowanie nie będzie się odbywać tak szybko.

Korzyści z MagSafe

Przed wprowadzeniem technologii MagSafe, zwykłe bezprzewodowe ładowarki Qi osiągały maksymalną moc ładowania 7.5 W, co oznaczało, że ładowanie smartfona trwało dosyć długo. W większości przypadków należało dbać o idealne położenie smartfona względem ładowarki, co w niektórych przypadkach było trudne. Wystarczyło, że telefon zawibrował podczas przychodzącego połączenia i już tracił idealne położenie względem punktu ładowania, nierzadko je zatrzymując. Oczywiście działo się to bez wiedzy użytkownika, co mogło wprowadzać pewnego rodzaju dyskomfort wśród klientów korzystających ze swoich smartfonów.

Dzięki ładowaniu MagSafe iPhone nie tylko pozostaje w bezpiecznym położeniu, ale może być również ładowany z pełną mocą 15W, co znaczenie przyśpiesza czas ładowania. Niejeden test pokazał, że bezprzewodowa ładowarka MagSafe była szybsza o 30 minut, względem zwykłej ładowarki bezprzewodowej Qi. Należy mieć oczywiście na uwadze, że nadal najszybszym sposobem na ładowanie iPhone’a jest podpięcie go bezpośrednio kablem USB-C - Lightning do ładowarki sieciowej o minimalnej mocy mocy 20W.

Bezpieczne mocowanie magnetyczne ma również wiele zastosowań i zalet względem akcesoriów, takich jak statywy, uchwyty samochodowe czy portfele i power banki magnetyczne. Jeśli od czasu do czasu korzystasz z akcesoriów powszechnie dostępnych na rynku, MagSafe jest idealnym rozwiązaniem i pójściem na kompromis. Warto zatem rozważyć zakup najnowszego iPhone’a z obsługą tej technologii i zwiększyć swój komfort użytkowania na co dzień.


Ładowarka bezprzewodowa MagSafce Crong MagSpot
 kompatybilna jest z modelami Apple z serii iPhone 14, 13 oraz 12.

MagSafe to kolejna ewolucja bezprzewodowego ładowania iPhone’a najnowszej generacji. Wybór kompatybilnych akcesoriów MagSafe pozwala na pełne korzystanie z zalet smartfona i umożliwia jego szybkie ładowanie. Powinieneś również zdecydować się na etui MagSafe, jeśli chcesz chronić iPhone’a, a jednocześnie mieć pewność, że możesz w pełni korzystać z dobrodziejstw akcesoriów kompatybilnych z MagSafe.

W sklepie Crong oferujemy szeroką gamę etui MagSafe zgodnych z technologią Apple, które wspierają wszystkie ładowarki magnetyczne, stacje dokujące, akumulatory i wiele innych akcesoriów. Skorzystaj z naszej oferty i zaopatrz się w najlepszej jakości akcesoria MagSafe do swojego iPhone’a!

Recommended

dostawa
płatności online
pixel