iPhone 14 - leaks, rumors, curiosities. What to expect?

2022-03-17
iPhone 14 - leaks, rumors, curiosities. What to expect?

iPhone 14 - rewolucja czy tylko lifting?

Od pewnego czasu czasu można odnieść wrażenie, że producent Apple wprowadza jedynie mały lifting do swoich smartfonów podczas prezentacji najnowszych urządzeń, jeśli chodzi o wygląd. Czy w tym roku możemy spodziewać się rewolucji oraz zmian w wyglądzie względem poprzednika? Jaki procesor i podzespoły użyje Apple, aby kolejny raz zszokować świat podczas tegorocznej prezentacji?

 

Chip Apple A16 Bionic - do jakich modeli trafi?

Za każdym razem, kiedy światu pokazywany był nowy model wersji iPhone’a, równocześnie prezentowany był nowy model z procesorem z linii A. Krąży wiele doniesień, że tegoroczna wersja iPhone’a może co prawda otrzymać najnowszy procesor, z tym, że będzie on zarezerwowany tylko do modeli w wersji iPhone 14 Pro i 14 Pro Max. Również pamięć RAM miałaby ulegnąć zmianie. W wersji iPhone 14 i 14 Max otrzymać mamy 4 GB pamięci, natomiast w wersjach wspomnianych wcześniej ma to być aż 6 GB pamięci RAM.

Według wszystkich przecieków, które krążą w sieci wiemy, że tym razem wersja Pro ma mieć zdecydowanie więcej różnic względem wersji zwykłej. Poprzednie modele nie różniły się między sobą wieloma względami. Z informacji do których dotarliśmy, możemy spodziewać się następujących zmian:

  • wyświetlacz z podwójnym otworem zamiast jednego wcięcia,
  • odświeżanie ekranu 120 Hz względem 60 Hz,
  • ramka w całości ze stali nierdzewnej zamiast aluminiowej,
  • poczwórny aparat z sensorem LiDAR

Co z Touch ID w iPhone 14?

Wiele użytkowników wciąż czeka na powrót technologii odblokowywania palcem w swoim iPhonie. Niestety brak jest jakichkolwiek wiadomości wskazujących na to, że technologia ta ma się pojawić w modelu iPhone 14. Podobne doniesienia były już podczas prezentacji iPhone'a 12 i iPhone'a 13, natomiast nic z nich się nie sprawdziło.

Oprogramowanie w iPhone 14

Wszystko wskazuje na to, że producent wypuści swój najnowszy model flagowca z systemem operacyjnym iOS 16. Zostanie on prawdopodobnie zaprezentowany chwile wcześniej na konferencji, która planowana jest w czerwcu 2022 roku.

MagSafe w iPhone 14

Najnowsze doniesienia wskazują, że iPhone 14 otrzyma szybkie ładowanie z obsługą MagSafe do mocy co najmniej 25W.

Ładowanie przez kabel USB-C?

Niestety na chwilę obecną nie ma informacji i doniesień czy producent w końcu zdecydował się na zastosowanie wejścia USB-C, które możemy zobaczyć już w niektórych wersjach iPada. Z całą pewnością byłby to krok milowy Apple. Wielu użytkowników wciąż narzeka na brak standardowego wejścia. Powszechnie produkowane kable USB-C są w stanie dogonić technologię, którą Apple zaprezentowało wiele lat temu, prezentując wejście Lightning.

Aparat w iPhone 14

Ponoć Apple nareszcie ma zdecydować się na ukrycie swoich obiektywów w obudowie najnowszego iPhone'a. Nie obejdzie się to oczywiście kosztem grubości smartfona, niemniej jednak nie powinien to być problem, którego nie można przeskoczyć. Z całą pewnością taka decyzja będzie przyjęta z duża aprobatą wśród użytkowników. Według najnowszych doniesień główny aparat wersji iPhone 14 Pro ma otrzymać aż 48 MP. Zastosowana wyższa rozdzielczość ma być niezbędna do nagrywania filmów w rozdzielczości 8K.

iPhone 14 Pro - czego się spodziewać

Doniesienia i plotki głoszą, że iPhone 14 Pro otrzyma ekran o przekątnej 6,1 cala wraz z czterema aparatami (jeden z przodu oraz trzy z tyłu). Bateria ma mieć pojemność 3945 mAh. Pojawiły się również informacje, że tegoroczny iPhone 14 Pro może być pozbawiony notcha. Wiele producentów, stosuje już taki zabieg w swoich flagowcach, jednak Apple nie zdecydowało się jeszcze na taki zabieg.

Co z iPhone’m 14 Mini?

Wiele wskazuje na to, że nie doczekamy się wersji Mini. Sprzedaż mniejszych wersji względem większych modeli była ponoć fatalna, co nie napawa optymizmem. Dlatego wszyscy zwolennicy małych ekranów muszą poczekać na kolejną generację iPhone’a lub zaopatrzyć się w najnowszy i dostępny na chwilę obecną model jakim jest iPhone 13 Mini.

iPhone 14 - nowości

Ciekawą funkcją jaką może otrzymać najnowszy model iPhone'a jest wykrywanie upadków, która jest już z powodzeniem stosowana w zegarkach Apple Watch. Działa to bardzo intuicyjnie - w momencie wykrycia poważnego upadku lub wypadku np. w komunikacji miejskiej smartfon wzywa automatycznie odpowiednie służby ratunkowe dzwoniąc pod numer 112.

iPhone 14 - cena

Sytuacja na rynku nie napawa optymizmem jeśli chodzi o ceny. Wszystko wskazuje na to, że tym razem producent zwiększy ceny najnowszych modeli iPhone'a 14. Wydaje się, że każdy użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem jest tego świadomy. Ceny nie będą spadać, ponieważ drożeje produkcja i materiały. Żaden producent nie pozwoli sobie na straty czy zmniejszenie zarobków, co jest oczywiście logiczne.

iPhone 14 - kiedy premiera?

Nowych iPhone’ów możemy spodziewać się już we wrześniu. Należy mieć na uwadze, że wszystkie informacje, które pojawiły się do tej pory są nieoficjalne, zatem należy podchodzić do nich z pewnym dystansem. Jak będzie wyglądał iPhone 14 i czym nas zaskoczy dowiemy się niebawem.

Zobacz nasze akcesoria do iPhone'a 13.

Recommended

dostawa
płatności online
pixel